Menu

Vyhodnocení dotazníku

Vážení a milí diváci,
jak jsem slíbil, mám tu pro vás vyhodnocení dotazníku, který jste mohli do konce února (februára) vyplnit. Podařilo se mi od vás získat přes 900 unikátních odpovědí, z čehož mám velkou radost, protože to už je počet, který má opravdu nějakou váhu. 🙂 Samozřejmě se s vámi nebudu dělit o všechny výsledky, některé jsou čistě pro mou potřebu, takže vyberu jen to nejzajímavější 🙂
 
📊 Který ze seriálů vám přišel celkově lepší? 📊
 
Tahle otázka mě poměrně překvapila, protože jsem podle různých dřívějších zpráv očekával, že Velkolepé století zvítězí nad Kösem. Nakonec 64 % hlasovalo, že oba seriály jsou stejně skvělé, 23 % preferuje Velkolepé století a 13 % si více oblíbilo Kösem.
 
📊 Co preferujete? 📊
 
Vybírali jste mezi možností sledovat online a možností stahovat si díly. Samozřejmě publikování dílů pro sledování online je poměrně náročné z toho důvodu, že každý sledujeme na úplně jiném zařízení a tím pádem je téměř nemožné zaručit, aby to fungovalo všem. Podle výsledků 81 % z vás sleduje online a jen 19 % si díly stahuje, což samozřejmě pro mě znamená, že ta práce na zprovoznění sledování online není marná a určitě s ní budu počítat i do budoucna.
 
📊 Navštěvujete facebookovou stránku projektu KÖSEM ČESKY? 📊
 
Přiznám se, že tady jsem čekal úplně jiné rozvrstvení odpovědí. Aktivně facebook využívá a tuto stránku navštěvuje necelých 63 % z vás, 21 % z vás jej využívá pasivně a 16 % facebook nevyužívá vůbec. Je to pro mě určitě hodně k zamyšlení, protože dosud jsem předpokládal, že facebook využívá aktivně mnohem více z vás. Ačkoliv se o to snažím i teď, určitě do budoucna budu více myslet na „webové uživatele“ a pokusím se zajistit, aby se k nim dostávaly veškeré informace.
 
📊 Jak pokračovat dále? 📊
 
A teď se pomalu dostáváme k tomu, co vás jistě bude nejvíce zajímat. Do dnešního dne jsem byl hodně na pochybách, ale vzhledem k tomu, že 92 % z vás chce, abych pokračoval na překladu druhé série a pouze 8 % by upřednostnilo nový seriál, už teď vám mohu slíbit, že pokud budu pokračovat dál, tak se můžete těšit na pokračování 2. série seriálu Kösem s českými titulky.
 
📊 Otázky ohledně zpoplatnění, částky a zvýhodnění 📊
 
Tohle téma nechci zatím příliš rozebírat, tak jen stručně. Se zpoplatněním souhlasí 71 % diváků. Ohledně částky jsou odpovědi velmi rozdílné, na prvním místě se umístilo 20 Kč (0.80 Euro) a na druhém místě 25 Kč (1 Euro). Na podrobnější výsledky se můžete podívat v přiloženém grafu. Druhá možnost, kterou jsem navrhoval, bylo zvýhodnění těch, kteří projekt podpoří. S touto možností souhlasí 82 % diváků.
 
📊 Která z možností by vám přišla příznivější? 📊
 
46 % by navrhovalo zvýhodnit ty, kteří projekt podpoří, 38 % by raději zpoplatnilo překlady symbolickou částkou a téměř 16 % odmítá jakoukoliv změnu.
 
📊 Statistika 📊
 
Tahle sekce otázek byla spíše pro zajímavost, ale pokud vás zajímá, jak to dopadlo, tak mé překlady sleduje 87 % žen a 13 % mužů. Nejpočetnější věková skupina je mezi 25 a 45 lety. A mám tu 73 % diváků z Česka, 24 % diváků ze Slovenska a dokonce 3 % diváků sledujících ze zahraničí, kam patří například Německo, Itálie, Švédsko, Rakousko, Irsko, Anglie, Francie a spousta dalších zemí. To je pro mě opravdu velká čest, že se můj projekt dostává i za hranice Česka a Slovenska.
 
😲😵 Lukáši, a jak to teda bude dál?! 😳😱
 
Bohužel vám zatím nedokážu říct moc konkrétních informací, ale co vím s jistotou, že jakmile se tu znovu shledáme, bude nás čekat 2. série seriálu Kösem. Kdy to ale nastane a za jakých podmínek, na to vám bohužel zatím neodpovím. S jistotou ale mohu říci, že v první polovině roku 2018 to už nebude. Nabírám teď síly a věnuji se jiným věcem, a až ucítím, že je ta správná chvíle, tak to vypukne. Vzhledem k tomu, že byste byli většinově ochotni podstoupit nějakou změnu, tak je dost pravděpodobné, že k nějaké změně dojde. Slibuji vám ale, že až budu vymýšlet nový (a snad i lepší) koncept, budu myslet na všechny z vás a budu jej vymýšlet tak, aby byl dostupný pro naprostou většinu, a ideálně pro všechny. 🙂
 
Také moc děkuji za všechny vaše vzkazy, které mi často opravdu vykouzlily úsměv na tváři. Některým se mi podařilo odpovědět, především pokud měli nějakou konstruktivní poznámku či nápad, některým bohužel ne, tak mi to prosím odpusťte, ale těch vzkazů bylo několik stovek, a kdybych měl na každý z nich odpovídat, strávil bych nad tím opravdu spoustu času 😉
 
Ať se vám všem daří podle vašich představ, a jak už jsem říkal mnohokrát, určitě se neloučím! 🙂 Když budu mít o co se s vámi podělit, budu tu s vámi alespoň čas od času komunikovat. 🙂 
Pokud byste chtěli ocenit tuto náročnou práci, můžete poslat libovolnou částku na účet 2100695582/2010 s variabilním symbolem 2222. Fanoušci ze Slovenska mohou využít IBAN CZ6720100000002100695582 a BIC FIOBCZPPXXX.
Z technických důvodů nyní není možné vkládat nové komentáře ani zobrazit již vložené komentáře. Omlouvám se.