Menu

O seriálu

V roce 1603 usedá na trůn nejmladší sultán v osmanské historii – Ahmed. Nezkušený mladý sultán musí čelit velké zodpovědnosti. Neustálá povstání na východě a nekončící válka s Rakouskem sužuje celou říši. I přes jeho vřelé srdce, mazanost a velké sny je Ahmed celkem naivní, což přináší jedinečnou příležitost jeho nepřátelům.

Každý den musí čelit novým výzvám a předejít ztrátě svého života i svého trůnu. Jediná světlá stránka Ahmedova života je Anastázie. Zamiloval se do ní toho dne, kdy poprvé uviděl její portrét.

Valide Safiye Sultan, která má v paláci absolutní moc, chce získat srdce svého vnuka – mladého sultána. Proto do paláce přivede dívku Ahmedových snů, Anastázii z obrazu. Tento malý a nevinný čin změní osud celé říše. Anastázie nepřijme jméno Hatice ani Mahpeyker. Své jméno si nakonec vybere sama. Jméno, které znamená vůdcovství, jméno, které si právem zaslouží, jméno Kösem.

To je jméno, které bude úspěšně řídit Osmanskou říši po dobu 40 let. Bude jediným ochráncem dynastie, získá si lásku a soucit veřejnosti a bude považována za symbol moci a velkoleposti. Zatímco bude známá jako nejmocnější žena, kterou východ ještě nikdy neviděl, její moc jí také vše vezme. Obětuje muže, kterého miluje, svoji rodinu, přátele i své syny. Ale v první řadě svou nevinnost.

Pokud byste chtěli ocenit tuto náročnou práci, můžete poslat libovolnou částku na účet 2100695582/2010 s variabilním symbolem 2222. Fanoušci ze Slovenska mohou využít IBAN CZ6720100000002100695582 a BIC FIOBCZPPXXX.
Z technických důvodů nyní není možné vkládat nové komentáře ani zobrazit již vložené komentáře. Omlouvám se.